Templomaink

Gyülekezetünk területén két templom van, mindkettõt a Nyírszõlõsi Evangélikus Gyülekezet megalakulása elõtt építették eleink. Az egyik, gyülekezetünk székhely-településén Nyíregyháza-Nyírszõlõsön, a másik Kisvárda városban található. Az elkövetkezendõ évek tervi között szerepel a Nyírtelek községben megépítendõ templomunk, gyülekezetiházunk.

1. A Nyírszõlõsi templomunk:

Nyírszőlősi templomunkkivülrõl, Templom belsőés belülrõl. Megyer Lajos esperes úr beszéde a szentelés 50. évfordulóján.A megemlékezés szövege.

1940-ben épült, és a felszentelésének 50. évfordulójára lett  felújítva belül.
1995-ben a torony bádog borítását festettük át.
2006-ban a palatető beázás elleni lefedését végeztük el, és a bejárati lépcső átépítését, mert a fagy megrongálta a régit. Ekkor készítettük el a kerekesszékeseknek segítséget adó feljárót is.

2. A Kisvárdai templomunk:

Kisvárdai templomunk Templomunk bejárata. Bárdossy Tibor írása a Kisvárda történetéről szóló könyvben. A gyülekezet és a templom története

1931-ben épült, belsõ felújítását 1999-ben végeztük. A templom mögött lévõ egykori gondnoki lakásból gyülekezeti házat alakítottunk ki, amelyben gyermekórát illetve bibliaórát tartunk.

3. A Nyírteleki templomunk:

Nyírteleki templomunk Templomunk kivülrõl. Templom belső Templom belső

A templom építése 2000-ben kezdődött el s abban az évben megépült a pince blokk és födéme, majd 2001-ben a földszinti falak és födémek készültek el.
Az épület földszinti helyiségeit 2005 ádventjében szenteltük fel és adtuk át a gyülekezet részére. Jelenleg az alagsor és lelkészlakás befejezésén dolgozunk.
A működési költségek csökkentése érdekében egy Európa Uniós, -Norvég-alap által kiírt- megújuló-energiahasznosítási pályázatot készítünk, amelyhez külföldi tapasztalatokat keresünk.