Filadelfia Alapítvány
Nyíregyháza

Alapítványunkat 1993-ban hozta létre a Nyírszõlõsi Evangélikus Gyülekezet, a Nyíregyháza és Nyírtelek környékén -nehéz körülmények között élõ- ifjúság nevelésének segítésére. Az APEH engedélyezte az adóalapcsökkentõ igazolások kiadását, és 1997-tõl fogadhatjuk a felajánlott 1%-okat is. Ez utóbbiból 1997-ben 90.000, következõ években 100.000 és 200.000-ft között kaptunk. Céljaink megvalósítása érdekében nyári táborokat szervezünk az ország különbözõ tájaira, gyülekezeti keretek között, vagy az EKE-vel közösen, ahol segítséget nyújtunk az értelmes élet kialakítására, az ifjúság életigenlõ, pozitív értékeket felmutató nevelésében, családi életre való felékészítésében, káros szenvedélyektõl mentes, harmónikus egyéni és közösségi élet kialakításában. A közösségben aktív fiatalokkal közösségépítõ szolgálatokat indítottunk a környezetünkben, pl: a tiszadobi gyermekvárosban.
Alapítványunk szervezésében építjük Nyírteleken a  gyülekezeti "komplexumunkat", templomunkat.

Számlaszámunk:

1 1 7 4 4 0 0 3 - 2 0 3 7 3 7 7 9

Adószámunk:

1 8 7 9 2 0 2 1 - 1 - 1 5

Vissza a gyülekezet honlapjához!