Tegyük szebbé Görögszállást.

Az Önkéntesség Európai Éve lehetőséget biztosított az Önkéntesek Hetes megrendezésére. A Filadelfia Evangélikus Egyházközség projekt ötletével támogatást nyert az Önkéntes Központ Alapítvány által kiírt pályázaton. Ennek jegyében 2011 június 8-11 között valósult meg Görögszálláson a „Tegyük szebbé Görögszállást” program. A projekt során önkéntes munkásként a görögszállási, belegrádi lakosok, valamint a Biztos Kezdet Gyerekházba járó gyermekek és szüleik mellett, érkeztek segítők Nyírtelek belterületéről is. A program megvalósulásához több magánember, helyi és országos szervezetek is hozzájárultak. A Nyírteleki Polgármesteri Hivatal közmunkásokkal és szerszámokkal, a helyi Cigány Kissebségi Önkormányzat a szervezésben és kivitelezésben nyújtott segítséget. Szombaton pedig a Magyarországi Evangélikus Egyház Diakóniai osztály önkéntes munkásai Buda Annamária vezetésével segítettek a munka befejezésében, és ebéd mellett tájékoztatót is adtak a közösségben indítható képzés témájáról. Az önkéntes munkát szemétgyűjtéssel kezdtük Görögszállás utcáin, majd virágágyásokat készítettünk illetve fákat és virágokat ültettünk több helyszínen. Így valósult meg a buszforduló, a buszmegállók, a temető, és Gyerekház előtti terület parkosítása. Tereprendezéssel, füvesítéssel, a dísznövények telepítésével tettük szebbé a közös programok teréül is szolgáló Biztos Kezdet Gyerekház (Közösségi Ház) udvarát. A pályázat forrását a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium biztosította a soros EU elnökség költségvetéséből. A megítélt összeget a projekt céljával összhangban, konténerek bérlésére, fák, virágok, illetve a kiviteli munkához szükséges anyagok és eszközök beszerzésére, valamint élelmiszer megvásárlására fordítottuk. A közel egy hetes program nagy sikerrel zárult. Eredményként nem csak a szemmel látható változásokat könyvelhetjük el, hanem az önkéntesek kitartó, lelkiismeretes munkáját, mely példa értékű lehet mindenki számára. Ez úton is szeretnék megköszönni a részvevők és a támogatók munkáját. Reméljük, hogy az itt kialakult társadalmi összefogás a jövőben is tapasztalható lesz a település életében.

Képriport az eseményről.

Bán Ildikó