Presbiteri hétvége Nyíregyházán

A presbiteri hétvégéket eddig a piliscsabai Béthel Misszió Központban tartottuk, elsõ alkalommal lehettünk itt a presbiter testvérekkel Nyíregyházán. A kegyelmi ajándékok sokféleségérõl hallhattunk tanítást. Nagy kegyelem, hogy Isten szeret. Kegyelembõl végezhetünk lelki szolgálatokat, vagy bármilyen (szolgálatot) munkát a gyülekezetben, de nagyon fontos a Krisztus ismeret, és ne gondoljam magam többnek, mint ami vagyok. Az tud bizonyságot tenni Krisztusról, aki nap, mint nap az Úrral él, van alkalom, amikor meg kell tanulni csendben maradni, nem kell mindig beszélni. Akik Istennek szolgálnak csak azok ismerhetik meg az igazi örömöt. Úgy kell imádkozni, hogy Isten akarata valósuljon meg itt a földön.
Kegyelmi ajándék: a szív mélyérõl meg tud bocsátani. A presbiteri hétvége Györfi Mihály lelkészünk szolgálatával fejezõdött be a templomban. A Máté 24,1-14. Evangéliumot olvasta a nagy megpróbáltatás idejérõl, hogy mennyire kell vigyázni, nehogy megtévesszenek. Nagy nyomorúság lesz, az Isten nevéért gyûlölni fognak, a szeretet sokakban meghidegül, a 13. versben olvassuk: „De aki mindvégig kitart, az üdvözül.”
Ennek reményében fejezõdött be a hétvége, amit az ünnepi ebédnél fejeztünk be. Itt szeretném megköszönni az asszonyoknak a szolgálatot, hogy a testi szükségünkrõl gondoskodtak, és igazán finom táplálékot kaptunk.
A testvérektõl szeretettel búcsúztunk, a viszontlátásra.
Erõs vár a mi Istenünk.

Németh Józsefné