KÉT ÉV ALATT VÉGIG A BIBLIÁN

Lelkészünk és a gyülekezet elhatározása  alapján 1999 juniusától két éven át bibliaolvasó vezérfonal szerint tanulmányozzuk a Bibliát. Honen is jött a gondolat? Igaz, hogy bibliaolvasó gyülekezet vagyunk, de szükségét láttuk annak, hogy még közelebbrõl megismerhessük  legdrágább kincsünket a BIBLIÁT.
Sokszor a kijelölt igeszakaszok elolvasása után jöttünk rá arra, hogy  korábban csak átsiklottunk  rajta vagy talán még nem is olvastuk.Valamikor értetlenül állunk egy-egy fejezet vagy igevers elõtt s ilyenkor a közös megbeszélés,de fõleg Lelkészünk részérõl történt megvilágítás igazít el abban , hogy megérthessük  értelmünkkel, szívünkkel.
Ezeken az együttléteken elmondhatjuk  megtapasztalásainkat az olvasott igeszakaszokkal kapcsolatban, kérdéseket tehetünk fel ,de elõhozakodhatunk bármilyen problémánkkal, örömeinkkel. Ha közösségben vagyunk az Úrral és eggymással, megtapasztalhatjuk , hogy Õ munkálkodik közöttünk.

“Ahhoz , hogy az ige megszólaljon a szívben és felismerjük
 szándékait , szükséges életünkben a külsõ rend és a belsõ
 csend.”
 (Idézet,Lelkészünk 2000.07.23.-i Evangélikus Életben megjelent cikkébõl)

Igen .Ugy szólalhat az Ige, ha : (a rendet a rendszeres igeolvasásra is vonatkoztatjuk) mindennap támaszkodunk az Ige útmutató, bátorító, vigasztalást adó szavaira. És ha ez kisugárzik életünkre ,belsõ csend lesz szívünkben. Az igeolvasás feltétlen velejárója :az imádkozás.Erre is van alkalom ezeken az együttléteken. Ereje van az együtt imádkozásnak. Sajnos sokan nem tudunk hangosan  saját szavainkkal imádkozni , de ott a biztatás: Mindenre van erõm  a Krisztusban , aki engem megerõsít. Lassan végére érünk a vezérfonal szerinti Biblia olvasásának, de hiszem, hogy továbbra is egymás kezét fogva keressük az Urat.
 “megtaláltok engem,ha kerestek és teljesszívvel folyamodtok hozzám-így szól az Úr.”
                                                        Jer. 29.13.

Császár Miklósné Nyírtelek