Gyülekezeti családos hétvége, Piliscsabán, 2012. 03. 09-11.

Ha már tudatosan nem tudtuk összeszervezni a Filadelfia Evangélikus Egyházközség és a Budaörsi Evangélikus Egyházközség hétvégéjét, a mi Mennyei Atyánk egy adminisztrációs hibát engedett meg, hogy ez létrejöjjön. Egymástól függetlenül teljesen eltérő célcsoporttal és célkitűzéssel szerveztünk programot 2012. 03. 09-11. hétvégére. A budaörsiek munka megbeszélésre készültek (30-40 fő) a Filadelfia pedig gyülekezet építő családos hétvégére (80 fő).
A nagy felismerés együtt gondolkodásra bíztatott és ahol csak lehetett találkoztattuk a két programot. Mindkét gyülekezetből készültek igehírdetéssel és bizonyságtétellel laikus testvérek is. Budaörsről Dimény Gábor Béla, és Endreffy Géza, Filadelfiából Buzás István és Nagy Miklós szolgált igehírdetéssel. Sokan sokféleképpen bizonyságtétellel, zenei szolgálattal.
Két kisvárdai presbiterünket vasárnap iktattuk be, és a két gyülekezet együtt járult az Úrvacsorához.
Megrázó lelki élmény volt a nem régen hitre jutott születésétől vak cigány fiú liturgiai szolgálata. Fejből mondta a liturgia szövegét, de még a hosszú evangéliumi igét is (Lk.11,14-28.).
Amikor a vak ember szájából felhangzott a 25 Zsoltár, ...Tekintetem a hegyekre emelem: Honnan jön segítségem? senkinek sem volt kétsége, hogy ő valóban az Úrra emelte tekintetét. A mienk pedig fátyolossá lett a hitnek ilyetén megnyilvánulásán.

A hétvége címe:
Párbeszéd Istennel (A kijelentést váró egyház)
Áhitatok:
1. Péntek este: Életnek beszéde. (Ézs.59,21; 1Pét.1,25.)
2. Szombat reggel: Kegyelemből élet. (Gal.2,20-21.)
3. Szombat este: Kegyelemből fakadó beszéd. (Zsolt.62,2; Mk.11,24.)
4. Vasárnap de.: Elköteleződés. (Zsolt.25,15; Lk.9,62)

Képriport az eseményről.

Györfi Mihály