Hideg télben német fiatalokkal.

Sok család életét próbára tette, nehezítette a mögöttünk lévő kemény téli időszak.
Tavaly nyáron még nem gondoltuk, hogy ilyen fontos időszakban érkezik a segítség. Buda Annamária -a Magyarországi Evangélikus Egyház Diakóniai osztályvezetője, a Görögszállási faluszépítő napon- azt kérdezte tőlünk, hogy a 2012 elején Németországból –Nürnbergből- érkező diakóniai képzésben részesülő főiskolások miként segíthetnének a külterületi missziónkat. Akkor a józan ész azt diktálta, hogy a favágásban. Azonban nem gondoltuk, hogy egy hirtelen ránk törő hideg hullám ilyen aktualitást ad a segítségnek.
Húsz családnak tudtunk –nemcsak favágási sgítséget, hanem - néhány mázsa fát adni és egy tál étellel megvendégelni a település lakosságát.
Gyakorlati kivitelezésben nagy segítség volt a tanyagondnoki szolgálat. A Filadelfia Evangélikus Egyházközség úgy döntött, hogy a tanyagondnoki szolgálattal Rózsa Sádor Cigány Nemzetiségi Önkormányzat elnökét bízza meg, aki a gyülekezet tagja, és a terület ismerője. A régi és az új tanyagondnok együtt mérte fel a szükségletet és kiszállította a famennyiséget. Helyiekből, budapesti egyetemistákból, és a vendégként érkezett német diákokból álló brigádok pedig felhasgatták és beszállították a fát a többnyire idős emberek otthonaiba. A munka mellett alkalom nyílt a barátkozásra, együtt éneklésre, egymás terheinek a hordozására.
A vendégek esti kiértékelő együttlétét a Filadelfia Evangélikus Egyházközség templomában nem rég megnyílt „Nyitot ajtó” ifjúsági pont, Filter-klubjában tartották, ahol a program vezetője Petrilla Attila forró teával vendégelte meg őket. Sötétedés után kellemes fáradsággal indultak haza a vendégek.

Képriport az eseményről.

Györfi Mihály