Ifjúsági kapcsolatok,

Csurgó (Magyarország),

Gorica, Lendva, és Muraszombat (Szlovénia).

2015. 08. 28 - 09. 01.

Az ifjúság szolgálata az Úr Országáért - Országunk határán túl.

A Filadelfia Evangélikus Egyházközség nyírteleki és kisvárdai ifjúsági csapata szolgálatra indult az Úr hívására, idén augusztus 28-án; színdarabbal, énekekkel, bizonyságtételekkel. A próbák nagyon áldottak voltak, Istenünk formált minket általuk. Mindenkinek megvolt a maga szolgálata, valakinek főszerep, valakinek mellékszerep, volt, aki zenélt, s volt, aki a háttérben támogatott minket, de bármelyikről legyen is szó, az Úrért tettük, s így nem volt hasztalan. Hálás szívvel indultunk útnak, s úgy gondolom, ugyanígy jöttünk haza. Az Úrnak szolgálni öröm, s nekünk van szükségünk rá, nem pedig Neki. Épít minket, erősíti hitünket. Oly csodálatos számomra mindezt megélni, nem csupán leírni. Ha az Atya szolgálatra hív minket, akkor cselekedjük is az Ő akaratát!

Első állomásunk még a hazánk területén fekvő Csurgó volt, ahol a helyi színházban adhattuk elő a Tékozló fiú című bibliai történetet színjátékként. Ezen az alkalmon többen is megjelentek, reménységünk, hogy Isten szólongatta őket e darabon keresztül. Számunkra áldássá lett minden pillanata. A kedves vendéglátás, pihenés, városnézés után reggeli énekpróba, majd az indulás következett. Ezt követte egy, a szlovéniai Őrihodos közelében elhelyezkedő Öko-farm meglátogatása, majd innen Goricába mentünk, ahol végleges szállásunkra költözhettünk be. Hála az Úrnak, hogy megőrzött minket az egész odavezető úton! Ottlétünk során a vendéglátó család sok meglepetéssel állt elő számunkra. Vasárnap reggel egy lendvai templomban volt lehetőségünk előadni az Isteni mérce című színdarabot, melynek fő üzenetét ezzel az igével írnám le: "Betelt az idő, és elközelített az Istennek országa; térjetek meg és higgyetek az evangéliumban!" (Márk evangéliuma 1,15). A darab lényege, hogy Isten mércéje nem úgy működik, mint az emberek által felállított mércék, s hogy mi sokszor olyan könnyelműen állunk az élethez, miközben az a kárhozat felé tart. De "ma még lehet, ma még szabad, borulj le a kereszt alatt!" (EKE énekeskönyv 348. éneke - Siessetek hamar lejár - Füle Lajos). Úgy gondolom ez az istentisztelet - melynek keretében adtuk elő ezt a színjátékot - kétség kívül áldott volt, s az Úr igéje szólt, az Ő tiszta, szent, és igaz szava. Aznap délután utaztunk Muraszombatra, ahol egy nagyobb templom falain belül adhattuk elő újra a 'Tékozló fiút', melynek üzenete és szövege szlovén nyelven is eljuthatott az érdeklődőkhöz, s bár nem voltak sokan, úgy gondolom, nem szólt hiába ott sem az ige, hiszen hallgató fülekre, s a lefordított, kivetített szöveget olvasó szemekre talált. Biztosan állíthatom, hogy sokunkat szólított meg szolgáló csapatunkon belül az elhangzott tiszta ige - így engem is. Hála az Úrnak ezért! Másnap megcsodálhattuk az Adriai-tenger egyik szlovéniai partját, mely Portoroz területén fekszik, s meg is mártózhattunk vizének habjaiban, mely maradandó élményt nyújtott mindannyiunk számára. Oly csodálatos volt végignézni azon a hatalmas, végtelennek tűnő kékségen, s meglátni benne Mindenható Istenünk keze munkáját. Délután Piran városába utaztunk, ahol turistákként járhattuk a macskaköves utakat, s egy csodálatos tengerre néző kilátás részesei lehettünk. Kedd reggel már készen, hálával telt szívvel, megerősödve, Isten szent harcának fegyverzetével felövezve indulhattunk útnak, melyen végig velünk volt Istenünk, s az Ő kegyelme. Bár voltak próbák, nehézségek az öt nap alatt, kegyelmes a mi Urunk; mindig találkozhattunk oltalmával. Nagyon hálásak lehetünk Neki, s hiszem, azok is vagyunk ezért a lehetőségért, mely nem emberektől, hanem a mi Atyánk kezéből származik. Köszönjük, Urunk!

Így köszöntünk téged is, kedves olvasó! "Áldjon meg téged az Úr, és őrizzen meg téged!" (Mózes negyedik könyve 6,24). Kívánjuk, hogy a próbák, bukások, nehézségek, szenvedések ellenére merj az Úr tanítványává lenni, hiszen Neki semmi sem lehetetlen! Bízz egyedül benne, s bízd rá egész életed! Ne felejtsd, bármilyen tett vagy szó szolgálat lehet, nem a milyenség, hanem a tartalom a fontos! Ha a tartalom pedig az Úrnak való őszinte, örömteli szolgálat, s a Vele való élő kapcsolat, akkor semmi más nem számít.

Engedjétek meg, hogy a Rómaiakhoz írt levél 12. fejezetének negyedik és ötödik versével fejezzem be írásomat, melyben így szól az Úr igéje: "Mert ahogyan egy testnek sok tagja van, de nem minden tagnak ugyanaz a feladata, úgy sokan egy test vagyunk Krisztusban, egyenként pedig egymásnak tagjai".

Ne feledd: "aki kér, mind kap, aki keres, talál, és a zörgetőnek megnyittatik." (Máté evangéliuma 7,8).

Szolgálatában állni!

Olyan Isten szolgálatában lenni,
mint remény telve magokat vetni.
Nem emberek tetszésére teszed,
s nem akkor mikor neked van kedved.

Bármilyen tett vagy szó szolgálat lehet,
ha vele Uradat, Istent dicsőíted.
Ha szavának engedsz, s figyelmes vagy,
akkor szolgai fád gyümölcsöket ad.

Hallgass rá, mert Ő szólja az igazat,
fogadd el, ha szeretettel int, igazgat!
Ha alázattal az Ő nevéért teszed,
akkor a lelkek Őt látják majd benned.

Ne a magad dicsősége legyen fontos,
csakis Őérte tedd a dolgod!
Ha az emberek meglátják Istent rajtad,
tudd, ez az engedelmességből fakad!

"Szólj, Uram, mert hallja a te szolgád!" (Sámuel első könyve 3,10)

Az ÚR indíttatására írta Soltész Virág (14).

Néhány kép, és írás az útról.