Ha felépül egyszer a házunk!

A külterületi missziónk kezdete óta él a reményeinkben egy saját tulajdonú ház terve. Sokszor kiszorultunk a görögszállási kultúrházból, amikor alakalmat szerettünk volna tartani, vagy a szűkös keretetek között nem volt megvalósítható ott.
Az ÉAOP-5.1.3. pályázat keretében nyertünk 50 Mft.-ot amelyből 40 Mft fordítható a beruházásra. Az Országos Egyház önrésztámogatással állt a beruházás mellé!
Nem volt egyszerű a közbeszerzési eljárás, mert a költségvetés nagyon kihegyezett, de a hosszadalmas eljárás végén megköttetett a szerződés és elkezdődhetett a kivitelezés.

- Helyszín: HRSZ : 0169/123 - Telekegyesítés utáni összterület: 5902,30 m2 - Tervezett épület beépített alapterület bruttó : 426,00 m2 - Beépítettség: 426.00 m2 Építménymagasság: az épület lapostetős, amiben elhelyezkednek a shedtetők, s így az építménymagasság az egységesen körbefutó ereszvonalnál mérve a tervekből leolvashatóan 3,55 m.

Előzmény:
A 0169/122 és a 0169/123 hrsz, telkek egyesítése után a telek összterülete :5902,3 m2 terület lett.
Erre terveztük az új létesítményt . A későbbi bővítési lehetőség adott a teleken belül.
Az összes beépíthető alapterület 40,00 x 24,00 = 960 m2,
ebből a jelenleg tervezett földszintes épület 17,75 x 24,00 = 426,00 m2

Alaprajzi elrendezés:
A tervezett földszintes épület utcafrontján a hosszoldali középen, az épület bejárata épületet keresztezi átmenő közlekedő folyosóra nyílik, mely a későbbi bővítésnél a további átközlekedést biztosítja.
A közlekedő folyosóról kétoldalon nyílnak a helyiségek:
- jobboldalon a tanári szoba, valamint az 1, 2 és 3 jelő tantermek nyílnak,
-baloldalon a többcélú nagyterem és a szociális blokk helyiségei nyílnak. (női-ffi öltözők, WC-k, mosdók, takarító eszköz tároló).
Az épület jobboldalán külső megközelítésű a gépészet-kazánház helyisége.
A tervezett földszintes épület a teherhordó talajra terhelő vasbeton sávalapozással készül, vasbeton felmenő határoló falakkal és a vasbeton gerendákat tartó - rejtett vasbeton pillérekkel.
Az épület hosszán és keresztirányban, részben a helyiségeket elválasztó könnyű falszerkezetek felett elhelyezett, rácsgerendavázas monolit vasbeton főtartókból álló másodrendő tartószerkezet készül.

Képek.

Györfi Mihály